Polecamy

Domowe sposoby na ukąszenie komara

|
|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosną i latem często spacerujemy po lasach, wyjeżdżamy nad jezioro i cieszymy się z pięknej pogody. Niestety jest to też czas, w którym “polują” na nas komary. Reakcja na ukąszenie to z reguły bąbel, zaczerwienienie oraz swędzenie. Jakie są domowe sposoby na ukąszenie komara?

Co zrobić, kiedy ukąsi komar?

Przede wszystkim, nie należy drapać miejsca, w którym ukąsił Ciebie lub Twoje dziecko komar. Może to doprowadzić do powstania rany, która trudno będzie się goić. Najczęstszymi objawami ukąszenia są bąbel, zaczerwienienie oraz swędzenie. W przypadku reakcji alergicznej, może nawet wystąpić stan podgorączkowy. W przypadku niepokojących dolegliwości, warto zgłosić się do lekarza. Może być konieczne miejscowe nałożenie środka przeciwzapalnego albo podanie leków, które złagodzą objawy.

Kiedy jesteś poza domem, trudno dotrzeć szybko do apteki, w której znajdują się żele łagodzące albo maści, kiedy pojawia się zaczerwienienie i swędzenie. Jakie są zatem domowe sposoby na ukąszenie komara?

Plaster z cytryny

Cytryna ma szerokie zastosowanie, sprawdzi się też w momencie, kiedy ukąsi Cię komar. Ma właściwości przeciwzapalne, dlatego możesz przyłożyć plasterek na ranę. Najlepiej robić to kilka razy dziennie, aby nieprzyjemne zaczerwienienie zniknęło, a bąbel przestał swędzieć. Tę metodę możesz stosować u dzieci i dorosłych.

Roztwór soli

Wśród domowych sposobów na ukąszenie komara jest roztwór soli. Przygotujesz go bardzo szybko. Pomoże on na swędzenie, które jest niekomfortowe. W szklance wody rozpuść łyżeczkę soli i zacznij przemywać miejsce ukąszenia komara. Możesz do tego wykorzystać bawełnianą szmatkę, wacik albo jałową gazę opatrunkową. Ten sposób także trzeba powtarzać kilka razy dziennie.

Liść białej kapusty

Jeśli masz akurat w domu kapustę, połóż liść na zaczerwienioną skórę. Powinno to pomóc w swędzeniu oraz zaczerwienieniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy flagi na maszt to skuteczne narzędzie w budowaniu świadomości marki?
|
Czy flagi na maszt to skuteczne narzędzie w budowaniu świadomości marki?
Badamy, jak flagi na maszt mogą przyciągać uwagę klientów i podnosić świadomość marki. Dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać ten kanał komunikacji w swojej strategii marketingowej.
Jak personalizacja publikacji może podbić rynek: przewaga małych nakładów
|
Jak personalizacja publikacji może podbić rynek: przewaga małych nakładów
Odkryj, jak personalizacja druków może zrewolucjonizować rynek publikacji. Dowiedz się, jak małe drukarnie zdobywają przewagę dzięki niestandardowym treściom.
Jak oszczędności wynikające z audytu wpływają na efektywność finansową twojego biznesu?
|
Jak oszczędności wynikające z audytu wpływają na efektywność finansową twojego biznesu?
Dowiedz się, jak audyt energetyczny może pomóc Ci znaleźć oszczędności i poprawić efektywność finansową Twojej firmy. Zrozum, jak makrooszczędności przekładają się na mikroefektywność.